Ako variť a zmraziť karbonátky pre použitie doma

Mäsové guľky - veľmi šikovná vec! Mrazené v obchode, stanú sa pre hostesky len záchranca. Z mrazeného polotovaru môžete variť polievku, urobiť omáčku alebo variť pre pár. Výborne osvedčené karbonátky a detské menu. Ako zmraziť karbonátky v mrazničke sa bude diskutovať v tomto článku.

Zloženie: mlieko, cibuľa, soľ, koreniny, mleté ​​mäso, \ t chlieb, vajcia Čas na záložku: Celý rok

Obsah

  • 1Ako variť karbonátky
  • 2Ako zmraziť karbonátky
  • 3Ako zmraziť detské karbonátky
  • 4Ako zmraziť hotové karbonátky vo vákuu
  • 5Čas použiteľnosti mrazených mäsových guľôčok
  • \ t

Ako variť karbonátky

Existuje veľa možností na varenie karbonátok. Môžu byť varené z akéhokoľvek druhu mäsa (chudé bravčové mäso, hovädzie, kuracie alebo morčacie) alebo ryby.

Pred varením sa mäso alebo ryby mletú a prechádzajú cez mlynček na mäso s malou časťou. Ak varíte mäsové guľky na kŕmenie dieťaťa, potom môžete niekoľkokrát preskočiť mleté ​​mäso cez mlynček na mäso.

Aby boli mäsové guľky viac nežné, pridávajú chlieb nasiaknutý bielym mliekom.

Cibuľa a cesnak sa zomelú spolu s mäsom v mlynčeku na mäso. Niektoré ženy v domácnosti nahrádzajú čerstvú zeleninu sušenými. Podľa ich názorov, chuť hotových karbonátok z tohtovyhráva.

Môžete pridať mleté ​​čierne korenie a soľ z korenia. Množstvo soli prevzaté z výpočtu: 1 lyžička na 1 kilogram mletého mäsa.

Aby sa predišlo rozpadu mäsových guľôčok počas varenia, pridajte vajce do mletého mäsa. Je tu pomer: množstvo mäsa s hmotnosťou do 500 gramov - 1 vajce, až 1 kilogram - 2 vajcia a tak ďalej. Na varenie je možné mäsové guľky nahradiť kuracím mäsom.

V mletých mäsových guľkách, zmrazených na kŕmenie detí, môžete prípadne pridať strúhanú mrkvu alebo cuketu.

Pred vytvorením mäsových guličiek sa mleté ​​mäso dôkladne premieša so všetkými prísadami.

Pozri video z kanála „MultiRecept“ - Masové guľky pre tradičné lasagne italia

Ako zmraziť karbonátky

Tvarované mäsové gule so surovými rukami tak, aby sa plnka nelepila na ruky.

Na rýchle kocky mäsových guľôčok musíte v jednej ruke zobrať malé množstvo mletého mäsa a potom stlačiť malé porcie stláčaním pohybov palca a ukazováka.

Použite druhú ruku na odstránenie hotových karbonátok.

Aby sa zabránilo tomu, že sa mäsové guľôčky zlepia v mrazničke, predzmrazia sa na doske z celofánu. Po zmrazení sa mäsové guľôčky nalejú do utesneného vrecka alebo nádoby.

Na zmrazenie mletého mäsa sa môžu použiť kocky ľadu. Aby sa uľahčilo odstraňovanie zmrazeného polotovaru z foriem, je vopred zakrytýobal na potraviny. Po zmrazení sa obrobok vloží do skladovacích vakov.

Pozri video z kanála "Super Bluda" - karbonátky z mletého mäsa. Mleté karbonátky. Ako urobiť mleté ​​karbonátky

\ t

Ako zmraziť karbonátky pre dieťa

Na kŕmenie detských mäsových guľôčok môžete zmraziť surové a varené.

Mrazené surové karbonátky sa varia bez rozmrazovania, varenia alebo pridávania do zeleninových polievok.

Hotové mrazené karbonátky - prvé rozmrazenie pri izbovej teplote a potom sa na jednu minútu pred podávaním nasypú do vriacej vody.

Ako zmraziť hotové karbonátky vo vákuu

Hotové karbonátky môžete zmraziť vo vákuu. Táto metóda výrazne zvyšuje ich trvanlivosť a plne chráni pred poveternostnými vplyvmi.

Predvarené karbonátky sa ukladajú v špeciálnych obaloch, z ktorých sa odstraňuje vzduch pomocou domáceho vysávača. Obaly s obrobkom sú uložené v mrazničke.

Čas použiteľnosti mrazených mäsových guľôčok

\ t

Skladovateľnosť mäsových guľôčok v mrazničke je relatívne malá. Rozsah sa pohybuje od 1 do 2 mesiacov, v závislosti od plnej tesnosti nádoby a dodržania teplotného režimu -18ºС.

Aby bolo možné presne poznať dátum, kedy boli výrobky umiestnené do mrazničky, musia byť označené vrecúškami a nádobami s predvalkom.