Ako sušiť ruže doma: sušené kvety a lístky

Vata tiež absorbuje vlhkosť, takže ju môžete použiť na sušenie kvetov. Všetky okvetné lístky rastliny sa opatrne ukladajú do malých kúskov tohto materiálu tak, aby boli všetky oddelené. Ďalej je konštrukcia zavesená hore na tmavom mieste a čaká na jej úplné vyschnutie. Zo suchého púčika sa bavlna odstráni pinzetou, pričom je potrebné dávať pozor, aby ste nepoškodili krehké okvetné lístky. Sušenie týmto spôsobom trvá týždeň.

Zloženie: púčiky ruže, okvetné lístky čaju, kvety ruže Čas záložiek: Celý rok

Obsah

 • 1Metódy sušenia kvetov
  • 1.1Vo vzduchu
  • 1.2V piesku
  • 1,3So silikagélom
  • 1,4S krupicou
  • 1,5S pomocou bavlny
  • 1.6V knihe
 • 2Ako sušiť okvetné lístky ruží

Metódy sušenia kvetov

Vo vzduchu

Aby ste takto vysušili ruže, budete potrebovať tmavú miestnosť (skriňa, skriňa alebo podkrovie) a lano. Pevná niť je viazaná na stonku kvetu. Na druhom konci lana vytvorte malú slučku. Túto slučku je možné namontovať na dlhý klin, ktorý je zatĺkaný do steny. Zároveň by mala byť kvetina obrátená hore nohami s púčikom.

Ak existuje veľa ruží, potom je lano napnuté medzi protiľahlými stenami. Na každej stonke je navinutý tenký elastický pásik, na ktorý je potom umiestnená kancelárska spona. Tento klip upevní kvety na lano.

Tento spôsob sušenia bude trvať približne 10 až 14 dní. Nevýhodou je, že ruže môžu po tomto postupe zafarbiť a stratiť farbu.

Pozrite si video z kanálu „Aký krásny je tento svet !!!“ - Rose bude žiť dlho!

V piesku

Táto metóda bude vyžadovať riečny piesok. Dôkladne sa premyje a vo vysušenej forme sa preoseje cez sito s malou časťou. Ak je problematické nájsť prírodný piesok, môže sa použiť kremičitý piesok. Je zakúpený v obchodoch so zvieratami, pretože jeho rozsah pôsobnosti je kúpanie kožušinových činčil.

Samotný postup sušenia je pomerne jednoduchý. Noha je odrezaná z kvetov takým spôsobom, že ruže je plne zahrnutá vo výške krabice. Vrstva piesku sa naleje do nádoby od 3 do 5 centimetrov. Kvety sú zasadené do piesku tak, že stoja prísne vodorovne. Potom začnú jemne vyplňovať puky zo všetkých strán tenkým prúdom piesku. Toto by malo byť urobené čo najšetrnejšie, aby vonkajšie okvetné lístky nespadli.

Akonáhle je nádoba plná, je zakrytá vekom a čistená na suchom mieste 3 týždne. Po stanovenom čase sa v spodnej časti škatuľky vytvorí malý otvor a všetok piesok sa naleje. Kvety, sušené v piesku, zachovať ich tvar a svetlé farby.

Pozrite si video z kanálu „Irina St“ - Rose v piesku. Objemové sušenie kvetov

\ t

So silikagélom

Silikagél je prášok, ktorý môže ľahko absorbovať vlhkosť. Táto metóda je častejšie používaná profesionálnymi kvetinármi, pretože porušovanie technológie môžespôsobiť poškodenie kvetu.

Technológia je nasledovná. V prípravnom štádiu je stonka vyrezaná z kvetu a puzdro je umiestnené na drôte. Z drôtu tvorí stabilnú štruktúru. Niekoľko centimetrov sušidla sa naleje do malej nádoby a do nej sa vloží puzdro. Ďalej je spôsob podobný sušeniu v piesku: kvet sa naleje silikagélom, po ktorom sa nádoba tesne uzavrie vekom. Po piatich dňoch sa ružica úplne vysuší.

S krupicou

Technológia sušenia s krupicou sa nelíši od predchádzajúcich receptov s nalievateľnými púčikmi s vysúšadlami. Krupica je tiež dobrý absorbent, takže sušenie v ňom je celkom rozumné.

S pomocou bavlny

Vata tiež absorbuje vlhkosť, takže ju môžete použiť na sušenie kvetov. Všetky okvetné lístky rastliny sa opatrne ukladajú do malých kúskov tohto materiálu tak, aby boli všetky oddelené. Ďalej je konštrukcia zavesená hore na tmavom mieste a čaká na jej úplné vyschnutie. Zo suchého púčika sa bavlna odstráni pinzetou, pričom je potrebné dávať pozor, aby ste nepoškodili krehké okvetné lístky. Sušenie týmto spôsobom trvá týždeň.

V knihe

Aby boli kvety plochého tvaru, kniha, v strede ktorej sú položené ruže, je dokonalá. Aby táto metóda fungovala, potrebujeme útlak. Navyše, čím väčšie je puzdro, zaťaženie by malo byť ťažšie. Tlačíme náš herbár s ťažkým predmetom a zabudneme na neho dva týždne. Na stránkuknihy neboli znečistené šťavou z kvetu, púčik by mal byť zabalený do papierovej obrúsky.

Ako sušiť okvetné lístky ruží

Suché okvetné lístky ruží sú vynikajúcim dekoračným materiálom, ako aj jednou zo zložiek vo varení a kozmetike. Sušené okvetné lístky ruží sú na svadobnom obrade sypané na novomanželov.

Jednotlivé časti púčiky sa môžu sušiť voľne na paletách na tmavom vetranom mieste. Ak chcete okvetné lístky vyschnúť tak, aby boli dokonale ploché, môžete použiť metódu sušenia kvetov v knihe. V tomto prípade bude výrobok plne pripravený do 5 - 7 dní.