Ako sušiť paradajky v elektrickej sušičke - lahodný recept na sušené paradajky

Byť labužníkom nie je hriech, najmä preto, že nepotrebujete veľa peňazí na prípravu rovnakých jedál ako v najjemnejšej reštaurácii, pretože väčšina týchto zložiek je veľmi lacná, stačí ich len pripraviť. Sušená alebo sušená paradajka je jednou z takýchto zložiek.

Zloženie: paradajky, paradajky Záložky: Leto, Jeseň

Používa sa na výrobu pizze, cestoviny alebo ako nezávislé občerstvenie.

Pri výbere paradajok na sušenie vyberte mäsité odrody, malé veľkosti. Cherry paradajky si zaslúžia špeciálnu lásku kulinárskych špecialistov, a my sa s nimi nebudeme hádať, ale uvidíme, ako sušiť paradajky doma pomocou elektrickej sušičky.

Paradajky sa umyjú a vysušia. Potom ich rozrežte na polovicu, odstráňte stonku, lyžičku, odstráňte semená a prebytočnú šťavu.

Pripravte zmes hrubej soli, cukru a aromatických bylín v samostatnom tanieriku. To môže byť zmes "talianskych bylín", alebo zostavil ste individuálne. Kakao a čierne korenie sú vhodné aj pre paradajky.

Paradajky posypte pripravenou zmesou, posypte zmierením olivovým olejom a vložte paradajky do elektrickej sušičky.

Štandardná doba sušenia paradajok v elektrickej sušičke je 10 hodín pri teplote 70 stupňov. Ale pre "cherry" tento čas môže byť znížená. Každé 2 hodiny musíte vypnúť elektrickú sušičku a zmeniť jupalety na niektorých miestach - dolné hore a horné nadol Sušené paradajky sú považované za pripravené, keď šťava z nich prestane kvapkať, ale zostávajú elastické.

Skladovanie sušených paradajok

\ t

Niektorí dávajú prednosť konzumácii len sušených paradajok. V tomto prípade vložte paradajky do sklenenej nádoby a uložte ich do chladničky. Pri izbovej teplote môžu absorbovať prebytočnú vlhkosť a pleseň.

Najlepší spôsob skladovania sušených paradajok jena ich uskladnenie v oleji .

Pripravte si čistú nádobu, na dno nakrájajte strúčik cesnaku a nasuňte sušené paradajky. Môžete tiež dať strúčiky cesnaku medzi vrstvy. Keď je nádoba plná, naplňte paradajky rastlinným olejom. V ideálnom prípade potrebujete olivový olej, ale slnečnica je rovnako dobrá. Zatvorte plechovku a niekoľkokrát ju otočte, aby sa olej rovnomerne rozložil. V prípade potreby pridajte olej.

Takže paradajky vydržia až do jari. Môžu byť použité na prípravu rôznych jedál, a šaláty môžu byť doplnené s maslom.

Ako variť sušené paradajky v elektrickej sušičke, pozri video: