Ako sušiť medovky s citrónom doma

Melissa už dlho používajú ľudia vo varení, medicíne a voňavkárstve. Má príjemnú citrónovú príchuť, upokojuje nervy. Ak chcete sušiť melissu pre budúce použitie, musíte poznať nejaké tajomstvá.

Zloženie: Melissa Čas na záložku: Leto

Obsah

 • 1Ako pripraviť medovky na sušenie citróna
 • 2Metódy sušenia medovky
   \ t
  • 2.1Vo zväzkoch
  • 2.2Na vodorovnom povrchu
  • 2.3V peci
  • 2,4V elektrickej sušičke
 • 3Ako skladovať suchú medonosnú

Ako pripraviť medovky na sušenie citróna

Melissa sa zberá v suchom počasí, keď ranná rosa zaschla. Môžete odtrhnúť jemné mladé listy alebo opatrne znížiť stonky nožom alebo kosáčikom. Môžete sušiť citrónovú mätu niekoľkými spôsobmi.

Metódy sušenia medovky

\ t

Vo zväzkoch

Na sušenie byliniek vo zväzkoch vyberte zdravé, neporušené stonky s listami. Stonky naviažte lanom na maximálne 10 kusov na jeden zväzok. Zaveste ich na suché miesto chránené pred slnkom.

Na vodorovnom povrchu

Nasaďte trávu na čistú tkaninu alebo biely papier v tenkej vrstve. Suché po dobu 2-3 dní, periodicky sa otáčajú, aby sa sušili. Rovnako ako v predchádzajúcej metóde, sušenie by malo prebiehať na suchom, dobre vetranom mieste mimo dosahu priameho slnečného žiarenia.

V peci

Urýchleniesušenie, môžete použiť rúru. Šírenie surovín na plech na pečenie v tenkej vrstve, suché pri 45-50 stupňoch, otvorte dvierka rúry na 2-3 hodiny.

V elektrickej sušičke

Pripravenú citrónovú mätu vložte do tenkých paliet tak, aby vzduch voľne cirkuloval. Teplota v sušičke sa nastaví na 45-50 stupňov a suší sa 2-2,5 hodiny.

Keď je Melissa pripravená , keď sa stlačí, ľahko sa zlomí, farba sa stáva bledozelenou, a keď sa trie o kúsok papiera, prstami sa cíti intenzívna vôňa.

Skladovanie suchej medovky

Suchú trávu skladujte v sklenených nádobách s tesne priliehajúcim vekom alebo vreckami na bielizeň.

Plastové skladovacie kontajnery nie sú vhodné.

Uplatňovaním týchto tipov v praxi môžete doma robiť medovky. Varenie sušeného čaju z medovky, nielenže pocítite potešenie z chuti a vône tohto nápoja, ale aj nesporné výhody pre vaše telo.