Ako sušiť huby doma v elektrickej sušičke (s fotografiou).

Sušenie je jedným z najstarších a najprirodzenejších spôsobov skladovania húb. Táto metóda bola používaná pred mnohými rokmi, nestratila dnes význam. Samozrejme, že už viac nešírime huby na slnku, ako to robili naše babičky. Teraz máme skvelého pomocníka - elektrickú sušičku.

Zloženie: huby

S jeho pomocou sa môžete s úlohou vyrovnať za jeden deň. Navyše, aj v tom, že huby nie stmavnú, nezrážajú, zostávajú snehovo biele.

Jedinou zložkou potrebnou na sušenie húb na zimu sú čerstvé, čisté a zdravé huby. V našom prípade sú biele, ale iné sú tiež vhodné - osika, hríbiky a medové agariky ...

Ako sušiť huby na zimu.

Všetko je tu veľmi jednoduché. Je potrebné dôkladne vyčistiť huby z vetvičiek, úlomkov, ihličia a pôdy. Kontaminované miesta je možné rezať nožom. Neumývajte vodou, je lepšie utrieť vlhkou špongiou.

Potom rozrežte náš hríb na tanieroch hrubých 5 mm. Rozprestierajte ich na plastových mriežkach elektrických sušičiek.

Zapnite maximálny výkon na niekoľko hodín. Vymeňte spodné a horné mriežky.

Po 1-2 hodinách vypnite a vysušte huby. V procese sušenia sa zmenšujú.

Preto po určitom čase ich môžete naliať dohromady na hornú poličku na konečné vyschnutie a do zvyšku nakrájať čerstvú porciu.

Používam tri metódyskladovanie sušených húb: v tesne uzavretej suchej sklenenej nádobe, v plátenom vrecku alebo v krabici v mrazničke. Tretia metóda je nevyhnutná, ak sa mólo ľahko v dome zlikviduje a inak z neho nie je možné chrániť suché huby.