Ako sušiť hrušky na zimu: v elektrickej sušičke, rúre alebo mikrovlnnej rúre

Hrušky sušené v obchodoch sa často ošetrujú chemikáliami pre krásny vzhľad, pre dlhšie skladovanie, pre rýchlejšie sušenie, a to sa nedá určiť okom. Je lepšie neriskovať a zbierať hrušky nezávisle, najmä preto, že existuje veľa možností sušenia a každý z nich je rovnako dobrý.

Zloženie: Hrušky

Obsah

  • 1Príprava hrušiek na sušenie
  • 2Sušené hrušky v elektrickej sušičke
  • 3Sušenie hrušiek v peci
  • 4Mikrovlné sušenie hrušiek
  • 5Skladovanie sušených hrušiek

Príprava hrušiek na sušenie

\ t

Hoci metódy sušenia sú odlišné, príprava hrušiek je rovnaká. Pre sušenie, vyberte mierne nezrelé, tvrdé ovocie. Umyte ich, nakrájajte na polovicu, odstráňte jadro (voliteľné).

Pripravte sirup:

Pridajte 400 gramov cukru a 10 gramov kyseliny citrónovej do 1 litra vody.

Vložte hrušky do vriaceho sirupu, prikryte panvicu vekom a vypnite plyn.

Hrušky nechajte úplne vychladnúť a až potom ich umiestnite na sito alebo na cedník, aby ste sirup vybrali.

Sušené hrušky v elektrickej sušičke

Hrušky môžete sušiť v poloviciach alebo lalokoch, ich kvalita nebude ovplyvnená, zmení sa iba doba sušenia.

Nastavte teplotu v elektrickej sušičke na 60 stupňov a vysušte 12 - 15 hodín, čas od času vypnite elektrickú sušičku, aby sa usporiadala \ tna niektorých miestach.

Ako sušiť hrušky v elektrickej sušičke, pozrite sa na video:

Sušenie hrušiek v peci

Fóliu prikryte pergamenovým papierom, vložte hrušky do jednej vrstvy a teplotu nastavte na 60 stupňov, sušenie pokračujte 2 hodiny.

Po tom, zvýšiť teplotu na 85 stupňov, a po dvoch hodinách opäť znížiť na 60 stupňov. Po celú dobu by mali byť dvierka rúry mierne otvorené. Dávajte pozor na hrušku, takže nie sú spálené.

Sušenie hrušiek v mikrovlnnej rúre

\ t

Toto je najrýchlejší spôsob, ale vyžaduje si aj neustále monitorovanie. Rozprestrite hrušky na tanier pokrytého papiera na pečenie, nastavte výkon na 200-300 W (v závislosti od modelu vašej mikrovlnnej rúry), čas 5 minút a stlačte tlačidlo "Štart".

Nepohybujte sa ďaleko od okna mikrovlnnej rúry a pozorne sledujte. Z času na čas zastavte proces a skontrolujte stav hrušiek, pretože stav „prečo, nič sa nedeje“, kým „oh, žeravé uhlíky“ nenastane v priebehu niekoľkých sekúnd.

Ak sa vám zdá, že 5 minút ostražitej kontroly je pre vás príliš veľa, zapnite režim „rozmrazovania“ na 30 minút a môžete prejsť na svoju firmu.

Skladovanie sušených hrušiek

Sušené hrušky, podobne ako všetky sušené ovocie, by sa mali skladovať v sklenenej nádobe s tesne uzavretým vekom. Ak si nie ste istí, či sú dobre vysušené, položte pod kryt bežný papierový obrúsok. Absorbuje prebytočnú vlhkosť a nedovolí, aby sa hrušky stali plesnivými.