Ako sterilizovať poháre s polotovarmi doma, krok za krokom s videom

Sterilizácia plných (naplnených) plechoviek je ďalším spôsobom, ako zničiť mikroorganizmy, ktoré môžu rýchlo poškodiť konzervované potraviny, ako aj sterilizovať prázdne plechovky a viečka. Sterilizácia plných plechoviek je ďalším spôsobom, ako udržať domáce prípravy na zimu v bezpečí a zvuku. A tak, ako správne sterilizovať plné poháre.

Za týmto účelom umiestnime kuchynské utierky alebo iný čistý materiál zložený v 5-6 vrstvách na dno širokej panvice. Namiesto tkaniny môžete použiť špeciálne vyrobenú drevenú mriežku alebo kruh.

Nasaďte si vrchnú časť látky naplnenej domácimi pohármi.

Naplňte nádobu teplou vodou. Teplota naliatej vody by nemala byť nižšia ako teplota v samotnej nádobe s veľkým teplotným rozdielom, naše banky môžu jednoducho prasknúť. Voda by mala byť naliata natoľko, že pokrýva banky na "závesy".

Banky sú pokryté kovovými viečkami, ale nie sú skrútené.

Panvicu prikryte vekom a nechajte ju variť.

Po varení znižujeme požiar. Počas sterilizácie nie je možné, aby sa voda prudko varila a so silným varom sa môže dostať do našich plechoviek.

Po varení varíme domáce prípravky v závislosti od veľkosti nádoby. Doba sterilizácie plných plechoviek:

0,5 litra - 10-15 minút;

1 liter - 20 - 25 minút;

3 litre - 30-35 minút.

Po uplynutí času sterilizácie opatrne vyberte nádobu a otočte ju.

Po dotiahnutízvyčajne banky otočiť hore nohami a zabaliť do tepla, kým úplne vychladnú.

Takto musíte sterilizovať poháre s polotovarmi na zimu (plné alebo naplnené) doma.

Môžete vidieť, ako sa sterilizácia plných plechoviek vyskytuje na videu. Tu sa však viac pozornosti venuje sterilizácii plechoviek kovovými svorkami, čo však nemá vplyv na princíp sterilizácie.