Ako môžem zmraziť cibuľu na zimu v mrazničke: zmraziť zelenú a cibuľu

Mrazia cibuľu v zime v mrazničke? Odpoveď je, samozrejme, pozitívna. Ale aký druh cibule môžem zmraziť: zelená alebo žiarovka? Cibuľu je možné zmraziť, ale je vhodnejšie zmraziť cibuľu, pretože cibuľa je v predaji po celý rok a v zimných mesiacoch sa nestará svojou cenou. Dnes navrhujem hovoriť o tom, ako zmraziť rôzne druhy cibule.

Zloženie: zelená cibuľa, cibuľa, pór, cibuľa Čas na znášanie: Leto, Jeseň

Obsah

 • 1Metódy mrazenia cibule na zimu
   \ t
  • 1.1Je možné zmraziť cibuľu
   • 1.1.1Ako zmraziť surovú cibuľu
   • 1.1.2Ako zmraziť cibuľu
  • 1.2Môžem zmraziť jarnú cibuľu
  • 1,3Ako zmraziť pór
 • 2Ako dlho uchovávať mrazenú cibuľu v mrazničke

Metódy mrazenia cibule na zimu

\ t

Je možné zmraziť cibuľu

Sú situácie, keď existuje niekoľko cibúľ, ktoré nie sú vhodné na varenie. Ak ich chcete uložiť, môžete použiť mrazničku.

Ako zmraziť surovú cibuľu

Aby sa zabránilo roztrhnutiu očí pri krájaní cibule, lúpané hlavy sa umiestnia do studenej vody.

Sekanie cibule na zmrazenie je možné niekoľkými spôsobmi:

 • krúžky;
 • polkruhy;
 • kocky.

Nakrájaná cibuľa sa rozloží do vreciek na zmrazenie, v čase prípravy uvoľní prebytočný vzduch a vloží sa do mrazničky.

Surová mrazená cibuľa sa najlepšie používa pri príprave teplých jedál, pretože po pôsobení nízkych teplôt stráca svoju farbu a stáva sa mierne vodnatou.

Pozor!Mrazená surová cibuľa, vyžaruje veľmi silnú arómu, takže mraziace vrecká by sa mali držať ďalej od výrobkov, ktoré môžu absorbovať cudzie pachy.

Ako zmraziť cibuľu

Skvelý spôsob, ako zmraziť cibuľu, je predsmažiť ju v mletej forme v rastlinnom oleji. Môžete tiež smažiť cibuľu a surovú mrkvu.

Fritéza je zabalená v dávkach a vložená do mrazničky.

Je možné zmraziť pažítka

Zelené cibule sú veľmi náchylné na zamrznutie a zachovávajú si všetky svoje chuťové vlastnosti. Zelenú cibuľu pred zmrazením umyte pod tečúcou vodou a potom opatrne vysušte na papierových uterákoch. Bude lepšie, ak si dáte cibuľu do pohára a dáte mu čas na sušenie vo vzduchu.

Môžete zmraziť pažitku niekoľkými spôsobmi:

 • Zmraziť jednoduchý kus vo veľkom . Na tento účel sa cibuľa nakrája nožom alebo špeciálnymi nožnicami na zeleninu. Potom sa greeny rozložili do vriec alebo nádob a vyčistili v mrazničke.

Pozri trikové videoskladovanie cibule v plechovkách

\ t
 • Zelenú cibuľu možno zmraziť vo vrstve oleja.K tomu pridajte rastlinný olej do rezu a všetko dôkladne premiešajte. Potom sa cibuľová zmes umiestni do vrecka so zipsom a vytvorí tenkú vrstvu. Mrazené zelené sa oddeľujú od zásobníka v správnom množstve a pridajú sa do misky.
 • Cibuľu môžete zmraziť na masle v plechovkách s ľadom . Zmäkčené maslo sa zmieša s nasekanou cibuľkou a potom sa položí do silikónových foriem. Mrazené cibule týmto spôsobom je veľmi dobré pridať do horúcej vyprážané alebo varené zemiaky.

Pozri video z Lubov Kriuk - Zmrazenie zelenej cibule a šípov s olivovým olejom

 • Zelenú cibuľu možno zmraziť vo forme ľadu pridaním čistej vody.Rezanie sa uskutočňuje vo forme a potom sa na vrch naleje malým množstvom tekutiny. Zmrazené kocky ľadového ľadu sa nalejú do jedného vrecka a uložia do mrazničky.

Ako zmraziť pór

Správne sa chová v mrazenom póre. Na jeho zmrazenie opláchnite stonky, odrežte korene a vyčistite vrchnú kontaminovanú vrstvu.

Pór sa narezáva na kruhy s takou hrúbkou, na ktorú ste zvyknutí. Nakrájanú cibuľu položenú na táckach a mrazenú. Po predzmrazení sa zelené nalejú do jedného vrecka alebo nádoby.

Ako dlho uchovávať mrazenú cibuľu v mrazničke

Čas použiteľnosti cibule sa pohybuje od 2 do 6 mesiacov. Záleží tood teploty, ktorá bude nastavená vo vašej bunke. V každom prípade by sa cibuľa nemala skladovať dlhšie ako šesť mesiacov, pretože nakoniec stráca svoju chuť a vôňu.